KKK

Maškarní sál

Možnosti pronájmu

Světově proslulý Maškarní sál, jehož skici jsou uchovány v Metropolitním muzeu v New Yorku v USA, je perlou rokokové iluzivní malby. V turistické sezóně maximálně vytížený sál v rámci I. prohlídkové trasy uspokojuje kromě turistů i zájemce o koncerty klasické hudby.

Gabriela Demeterová a Collegium českých filharmoniků, Mezinárodní hudební festival Český Krumlov, 10. 8. 2001, foto: Lubor Mrázek ..

Žádný z festivalů klasické hudby, probíhajících v Českém Krumlově, se neobejde bez ceremonie zahájení či ukončení právě v Maškarním sále (viz: Festivaly ve městě Český Krumlov). Kapacita sálu je 154 číslovaných míst. Samotný sál navazuje na Zrcadlový sál a posléze Plášťovou chodbou i na knížecí lóži Zámeckého divadla. Toto historické propojení nejvýznamnějších prostor zámku je využíváno k prezentačním akcím pro nejvýznamnější klientelu.

Rautový stůl v Maškarním sále zámku Český Krumlov, foto: Lubor Mrázek Státní hrad a zámek Český Krumlov, Maškarní sál, zážitková gastronomie, foto: Lubor Mrázek

Prostory jsou vhodné a také často využívány i nejvýznamnějšími státními návštěvami České Republiky (viz: Významné návštěvy města a zámku Český Krumlovv letošním roce). Maškarní sál je využíván pro společenské akce v mimoprovozní době zámku v letních měsících od 18.00 hod. Cena pronájmu je závislá na typu akce a délce případného využití prostor.

Minimální cena pronájmu Maškarního sálu na jednorázovou akci:
koncertní a seminární využití: 12 100,- Kč
gastronomické využití: 22 000,- Kč

Kompletní poradenství, kontakt:

PhDr. Pavel Slavko
Správa zámku Český Krumlov
Zámek 59
381 01 Český Krumlov

Telefon, Záznamník: +420 380 704 711
Fax: +420 380 704 710

E-mail: castle@ckrumlov.cz
WWW: www.castle.ckrumlov.cz

Další možnosti pronájmu v areálu zámku Český Krumlov